Prace dyplomowe

Serdecznie zapraszamy do naszej Katedry w celu realizacji prac licencjackich, magisterskich oraz doktorskich.

Aktualnie realizowane prace dyplomowe

Konrad Garbacz (dr Radosław Wróblewski)

Wpływ budowli hydrotechnicznych na rozwój brzegu morskiego w rejonie Jarosławca

Analiza danych literaturowych dotyczących metod ochrony brzegu, analiza dostępnych danych LiDAR, zdjęć lotniczych oraz map archiwalnych rejonu Jarosławca; analiza zmian brzegu w możliwie najdłuższym okresie (zależny od dostępnych danych) oraz analiza wpływu budowli hydrotechnicznych na stan i dynamikę brzegu w rejonie Jarosławca; praca z użyciem narzędzi GIS (ArcGIS lub QGIS, Global Mapper, Surfer).

Julia Jaworska (dr Patryk Sitkiewicz)

Ocena przydatności zdjęć z kamer internetowych dla monitorowania zmian rzeźby plaży

Wybór dostępnych nieodpłatnie w Internecie transmisji z kamer internetowych, które są skierowane na brzeg morski; w wybranym okresie, wykonywanie regularnego zapisu obrazów (zrzutów ekranu) z tych kamer, z uwzględnieniem warunków hydrometeorologicznych występujących w momencie wykonania każdego zdjęcia; analiza porównawcza oraz interpretacja zaobserwowanych zmian rzeźby brzegu morskiego; praca ma na celu wskazanie mocnych i słabych stron tej metody badawczej dla celów monitoringu plaż; celem pobocznym będzie jakościowa ocena zmian rzeźby wybranych odcinków brzegu w badanym okresie; zakłada się zastosowanie wybranego programu GIS (np. ArcGIS lub QGIS) oraz edytora grafiki rastrowej i wektorowej (Corel lub Adobe).

Kamila Młyńska (dr Patryk Sitkiewicz)

Występowanie sierpów plażowych w rejonie południowego Bałtyku

Przegląd literatury (głównie anglojęzycznej) dotyczącej tego, czym są sierpy plażowe, jakie są ich rodzaje, geneza oraz wpływ na procesy w strefie brzegowej morza; próba wskazania miejsc, w których na polskim wybrzeżu występują te formy terenu, na podstawie analizy zdjęć lotniczych i lidarowych; zakłada się zastosowanie wybranego programu GIS (np. ArcGIS lub QGIS) oraz edytora grafiki rastrowej i wektorowej (Corel lub Adobe); celem pracy jest próba zdefiniowania sierpa plażowego oraz wskazanie miejsc ich występowania na polskim wybrzeżu.

Miłosz Majerowski (dr hab. Piotr Paweł Woźniak, profesor Uniwersytetu Gdańskiego)

Kierunki odpływu wód fluwioglacjalnych na przedpolu zachodniej części lobu Wisły
podczas fazy pomorskiej

Celem proponowanych badań, opartych na analizie map tematycznych i topograficznych, jest geomorfologiczna charakterystyka systemów odwodnienia fluwioglacjalnego w okolicach Nowego nad Wisłą, Skórcza i Lubichowa, m.in. poprzez wyróżnienie poziomów sandrowych, stożków i pól sandrowych oraz opis kierunków odpływu wód roztopowych na tych obszarach; ma to nastąpić w oparciu o opracowanie cyfrowego modelu terenu oraz gotową już mapę geologiczną; zakłada się zastosowanie wybranego programu GIS i programu do edycji grafiki wektorowej (Corel Draw); temat jest częścią szerszego opracowania dotyczącego zasięgu fazy pomorskiej.


Zrealizowane prace dyplomowe

To top