Nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wydana została pozycja „Badanie środowiska przyrodniczego w naukach humanistycznych, społecznych i przyrodniczych”, w której można poczytać o roli podejścia interdyscyplinarnego w badaniu zdarzeń sztormowych. Karolina Leszczyńska (UAM, Poznań) i Damian Moskalewicz piszą o tym jak źródła historyczne i archiwa przyrodnicze pomagają nam zrozumieć przeszłość. Zapraszamy do lektury.

Leszczyńska K., Moskalewicz D., 2024, Piaskiem pisane – źródła historyczne i metody nauk o Ziemi jako narzędzia w interdyscyplinarnych badaniach nad historią sztormów na południowych wybrzeżach Bałtyku. [w:] Kleśta-Nawrocki R., Oliński P., Piasek W. (red.), Badanie środowiska przyrodniczego w naukach humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. Natura Homines Historia. Studia z historii środowiskowej, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń, 4, 57-68.