Ćwiczenia terenowe „Geomorfologia” 2024

Ostatnie w tym roku akademickim terenowe zajęcia dydaktyczne za nami. W dniach 9–12 lipca studenci drugiego roku geografii uczestniczyli w zajęciach terenowych z przedmiotu „Geomorfologia”, które odbyły się w malowniczym Borucinie, w Centrum Monitoringu i Ochrony Wód Uniwersytetu Gdańskiego.

Pierwszy dzień rozpoczął się od wykładu i wprowadzenia teoretycznego, a następnie wyruszyliśmy na wycieczkę w malowniczej scenerii młodoglacjalnego krajobrazu Pojezierza Kaszubskiego. Niektórzy szczęśliwcy mieli okazję natknąć się na ciekawe skamieniałości przywleczone przez lądolód z dalekiej północy. Drugiego dnia pracowaliśmy na torfowisku w okolicach jeziora Glinno. Słońce prażyło niemiłosiernie, ale wszystkie grupy spisały się na medal, sięgając próbnikiem do gytii jeziornej. Ręce ubłocone po łokcie to najlepszy dowód na zaangażowanie naszych studentów! Kolejny dzień upłynął na samodzielnej pracy w terenie oraz pracach kameralnych, podczas których studenci przygotowywali mapy i przekroje. Był to czas na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Ostatni dzień to czysta formalność – kolokwium, które wszyscy zdali śpiewająco!

Wielkie gratulacje dla naszych zdolnych studentów za ich ciężką pracę, aktywny udział w zajęciach i pasję do geomorfologii. Studentom towarzyszyli Piotr Woźniak i Olga Reutt.