Szkoła letnia w Klużu-Napoce

Uczestnicy szkoły letniej

Lato w pełni a razem z nim sezon na szkoły letnie. W dniach 08 do 12 lipca nasi studenci razem z Karolem Tylmannem uczestniczyli w szkole letniej „Remote Sensing And Dendrochronology In Natural Hazard Research” organizowanej przez Uniwersytet Babeșa i Bolyaia w Klużu-Napoce (Rumunia). Szkoła dotyczyła dendrogeomorfologii i zastosowania metod „dendro” w badaniach procesów geomorfologicznych w obszarach górskich. W trakcie wydarzenia Karol wygłosił również wykład „Remote sensing applications”.

Oprócz nas w szkole brali udział również studenci ze Słowacji, Czech i Rumuni. To była naprawdę świetna okazja do poszerzania wiedzy. Dla nas to coś nowego i zupełnie innego, a międzynarodowa integracja postępowała z każdą chwilą.

Wydarzenie finansowane było w ramach działania Blended Intensive Programmes (BIP) – Erasmus+