XIII Zjazd Geomorfologów Polskich

XIII Zjazd Geomorfologów Polskich; wystąpienie, Alicja Bonk

W dniach 17–20 czerwca na Uniwersytecie Łódzkim odbył się XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, zorganizowany przez Stowarzyszenie Geomorfologów Polskich i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego. Obrady, sesje referatowe i posterowe miały miejsce 17 i 18 czerwca, a wycieczki terenowe potrwały do 20 czerwca. Zjazd to czas pełen ciekawych prezentacji, dyskusji w kuluarach i spotkań z koleżankami i kolegami z innych ośrodków. Dziękujemy organizatorom za świetną organizację i gratulujemy nowym władzom stowarzyszenia. Do zobaczenia za trzy lata we Wrocławiu!

Na Zjeździe naszą katedrę reprezentowała liczna grupa – aż dziesięć osób, co przełożyło się na dziesięć wystąpień. Co ważne, poster Mari Kril zdobył trzecie miejsce w konkursie dla młodych geomorfologów – gratulacje 🎉!

Mamy też dobre wieści dotyczące działalności organizacyjnej naszych pracowników, ponieważ na wniosek grupy Młodych Geomorfologów – Młodzi Geomorfolodzy PL – Young Geomorphologists PL – działających przy Stowarzyszeniu, Zgromadzenie Walne Stowarzyszenia powołało nową komisję merytoryczną o nazwie “Komisja Innowacyjnych Metod Badań w Geomorfologii” 🔍. Przewodniczącym komisji został Maurycy Żarczyński.

Alfabetyczna lista naszych wystąpień wygląda następująco:

• Bonk A., Kril M., Tylmann W., 2024, Chronologia warwowa jako podstawa rekonstrukcji zmian środowiskowych: Analiza osadów jeziora Priamy (Polska północno-wschodnia), XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Elwirski Ł., Woźniak P.P., 2024, Klasty w debrycie subakwalnym – od skali makro do mikro, XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Jobska A., Woronko B., Moskalewicz D., Woźniak P.P., 2024, Zapis wietrzenia gliny lodowcowej w mikromorfologii ziaren hornblendy – stanowisko Dmuchowo (północna Polska), XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Kril M., Bonk A., Tylmann W., 2024, Struktura warw i chronologia osadów Jeziora Gorzyńskiego, XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Moskalewicz D., Bahr F., Janowski Ł., Leszczyńska K., Sitkiewicz P., Słowik M., Stattegger K., Tysiąc P., Winter C., 2024, Charakterystyka geomorfologiczna stożków przelewowych na wybrzeżach Zatoki Gdańskiej, XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Reutt O., Moskalewicz D., Woźniak P.P., Czynniki kontrolujące naturalną promieniotwórczość w profilach wietrzeniowych glin lodowcowych na Bornholmie (Dania), XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Sitkiewicz P., 2024, Zastosowanie narzędzia Beachmeter do półautomatycznej oceny morfodynamiki plaż, XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Tylmann K., Migoń P., Rinterknecht V., Bielicka-Giełdoń A., ASTER Team, 2024, Datowanie metodą izotopu kosmogenicznego 10Be przedholoceńskiego osuwiska spływowego w Górach Kamiennych (Sudety), XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Żarczyński M., Edge D.C., McKay N.P., Zander P.D., 2024, HSItools: narzędzia open source do przetwarzania i wizualizacji wyników obrazowania hiperspektralnego rdzeni osadów, XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.
  • Żarczyński M., Jiménez-Moreno G., Anderson R.S., Fawcett P.J., Staley S.E., Markgraf V., McKat N.P., Kaufman D.S., 2024, Wielowskaźnikowy zapis zmian produktywności jeziora Stoneman (Arizona) w ciągu ostatnich 130 000 lat: Przykład zastosowania obrazowania hiperspektralnego w długiej skali czasu, XIII Zjazd Geomorfologów Polskich, 17–20.06.2024, Łódź.